Začala sezóna , kedy spustenie kúrenia je ešte na zváženie. Počas slnečných dní ho ešte nepotrebujeme, ale je pravdepodobné, že príde pár zamračených dní a vtedy by sme si radi aj prikúrili. Zároveň váhame, či to kúrenie konečne zapneme, alebo nie. Či nás to už bude stáť výdavky, alebo ešte vydržíme zabalený v deke. Tí čo majú klimatizáciu, ktorú využívali v teplých letným mesiacoch majú možnosť ju opäť využiť a to na vykurovanie. Možno sú ešte aj takí, ktorí váhajú, pretože si myslia, že také prikúrenie nie je lacný špás. Práve naopak, máme už aj zákazníkov, ktorí sa práve iba kvôli vykurovaniu objednávajú u nás inštalácie klimatizácie kvôli vykurovaniu. Práve teraz je ten správny čas. Inštalácia klimatizácie je časovo nenáročná. Trvá len pár hodín. Už zajtra si s ňou môžete prikúriť.

V technických parametroch to znamená, že klimatizácia pri elektrickom príkone 1kW dokáže vyrobiť v závislosti od vonkajšej teploty aj 5kW citeľného tepla. Na porovnanie s elektrickým vykurovaním pri elektrickom príkone 1kW dostaneme zo systému menej ako 1kW tepla.

Vykurovanie klimatizáciou

je energeticky nenáročné. Oplatí sa a je to lacné kúrenie. Rýchlo vykúri priestor. Dá sa ovládať aj z vášho telefónu cez zabudovaný Wifi modul. Pri téme vykurovania by som upriamil váš výber na kvalitnejšiu značku. Naša firma dlhodobo doporučuje kvalitnú a spoľahlivú značku  Mitsubishi. Tento výrobca svojou kvalitou a spoľahlivosťou posunul značku Mitsubishi do najvyššej kategórie, kde patrí aj značka napríklad Daikin. Mitsubishi má v ponuke viacero modelov. Pre kúrenie je postačujúci už aj základný model s označením HR. O radu vyššie je model AP, ktorý je charakteristický dobrým pomerov ceny a výkonnosti. Modely s označením EF a LN sa zaraďujú už medzi klimatizácie určených pre náročnejších zákazníkov. Disponujú moderným dizajnom, farebnou variabilitou, sú vystrojené rôznymi filtrami.

Každopádne sa oplatí zainvestovať aj do týchto modelov. Tieto klimatizácie vám zaručujú celoročný komfort ako v lete tak aj v zime. Najvyššiu radu model LN doporučujeme aj ako primárne vykurovanie. Tieto modely je možné objednať aj vo variante Nordick určené pre oblasti, kde je viacej chladných nocí, ako na juhu našej krajiny. Nordick model dokáže pracovať s vysokou energetickou účinnosťou až do -25 stupňov Celzia.

 

A už iba to najdôležitejšie. Ceny za kompletné dodanie klimatizácie s montážou sú v tomto čase značne výhodnejšie. Tak prečo sa nerozhodnúť už teraz? 🙂

kontakt – Klimatizacia.info