Vzduchotechnický rekuperačný systém Atrea zabezpečuje riadené rovnotlaké vetranie a výmenu vzduchu s rekuperáciou odpadového tepla v dome. Vzduchotechnickú jednotku s rekuperáciou tepla je možné osadiť do technickej miestnosti, komory, šatne alebo tiež do zádveria v skrini. Pomocou systémových, vzájomne kompatibilných pripojených vzduchovodov, optimalizovaných pre ľahkú montáž s uložením do podláh alebo vedených pod stropom domu je zabezpečený prívod čerstvého filtrovaného vzduchu do každej obytnej miestnosti. Odťah odpadového vzduchu je z kúpeľní, WC a kuchyne. Objekt je tak zónovo prevetrávaný, čerstvý vzduch prechádza všetkými priestormi.

Do rekuperačného systému vieme zaradiť entalpické rekuperačné výmenníky (ERC), ktoré pomáhajú zvýšiť vlhkosť privádzaného vzduchu, predovšetkým v zimnom období, kedy klesá relatívna vlhkosť vnútorného vzduchu a tým sa znižuje vysúšanie interiéru. Entalpické výmenníky tepla odovzdávajú z odpadového vzduchu do čerstvého privádzaného vzduchu nielen teplo, ale aj vysoký podiel vzdušnej vlhkosti.

Na inštaláciu Atrea rekuperácie je možné zvoliť z niekoľkých výkonových radov s možnosťou inštalácie pod strop alebo na stenu.

Navrhneme Vám celý systém rekuperácie na mieru – kontaktujte nás!

Stiahnite si Atrea PDF