Ďalší výrobok Daikin, ktorý získal cenu Red Dot 2020 v kategórii Produktový design. Tento konvektor dokáže kúriť aj chladiť a nahrádza principiálne aj vizuálne zastarané klasické rádiátory. Dá sa dokonca kombinovať aj s podlahovým vykurovaním.

Cenu Red Dot 2020 získala parapetná konvektorová jednotka Altherma HPC, ktorá sa najviac približuje náhrade za radiátor. Vyrába sa verzia nástenná aj podhľadová. Každý užívateľ si teda môže vybrať dizajn, ktorý mu bude najviac vyhovovať, alebo použiť funkčné riešenie, ktoré je najlepšie pre daný dom / izbu. Hĺbka všetkých typov jednotiek je len 135 mm! Ocenenie získal tento konvektor tepelného čerpadla Daikin za tvarovú jednoduchosť, funkčnosť a nadčasový dizajn.

Red Dot je mezinárodné ocenenie za design, ktoré bolo udelené prvý raz v roku 1995. Má tri rôzne kategórie (Produktový design, Značky a komunikácia, Koncepcia designu). Víťazné produkty sú následne vystavené v múzeu designu Red Dot v Essene. V roku 2020 sa do kategórie Produktový design zaregistrovalo viac ako 6500 produktov zo 60 krajín sveta.

foto zdroj: Daikin