Ste spokojný s kvalitou vody vo vnútri? Vytvárate sa vám v čajníku, na batériách vodný kameň? Toto sú príznaky, že máte doma tvrdú vodu. Vodu pijeme, umývame s ňou, perieme, používame ju na vykurovanie a predsa si málo všímame dôsledky jej používania. Až dovtedy, kým nám nezačne vodný kameň robiť v domácnosti “šarapatu”. Často krát sme na to a hlavne až po vyhodených peniazoch, že prídeme na výmenu napríklad vodovodnej batérie, splachovača WC dokonca aj plynového kotla je možné tvrdou vodou.

Zmäkčenie tvrdej vody

Na šťastie, existuje spoľahlivý spôsob, ako navždy odstránený vodný kameň. Stačí, ak si v dome dáte, keď zmäkčuje vodu Aquahome a tvrdú vodu sa hneď zmení na mäkkú vodu, len čo prejde cez dostatočnú vrstvu zariadenia, ktorá sa nachádza vo vnútri. Po úprave určitého množstva vody túto vrstvu automaticky očistí a zregeneruje soľný roztok. Zmäkčovač vody Aquahome vyrába jeden z najlepších výrobcov na svete v oblasti systémov na úpravu vody, ktorý už viac ako 80 rokov uvádza trend v tejto oblasti. Zmäkčovač riešenia má unikátne, patentované riešenie, ktoré upravuje vodu komfortným spôsobom a šetrne voči životnému prostrediu.

Tvrdosť vody sa zvyšuje pri styku s pôdou a skalami, kde sa v nej rozpúšťajú minerály (hlavne a horčík). Pri vyššej tvrdosti počas zohrievania vody vzniká vodný kameň.

Zmäkčovače vody Aquahome

Stoja si toľko, ako práčka dobrej kvality, ale na rozdiel od iných domácich spotrebičov. Náklady na zmäkčovač vody sa môžu vrátiť po pár rokoch. Vďaka Aquahome zvýšime účinnosť nášho vykurovacieho systému, ušetríme peniaze na opravu domácich spotrebičov a výmeny vodovodných batérií po relatívne krátkom čase a tým predĺžime ich život. Okrem toho lepšie znížime náklady na prácu a čistiace prostriedky spojené s údržbou a ušetríme hlavne vlastný drahocenný čas, ktorý určite vieme.

Inštalácia tohto zariadenia je relatívne ľahká. Je mať prístup k hlavnému prívodu vody, v blízkosti ktorého je elektrická prípojka, odtok odpadovej vody a ak máte k dispozícii trochu voľného miesta, môžeme začať s inštaláciou. Aquahome zvlášť veľa miest, nakoľko ide o kompaktné zariadenie, čo znamená, že je pod krytom aj nádrže na tabletovanú soľ, ktorá sa používa na regeneráciu filtračnej vrstvy. Na trhu sú v troch rozmeroch v závislosti od výkonu.

Pre byt sú tieto modely v týchto rozmeroch : Aquahome 11-N 650 x 300 x 480 mm ( výška x šírka x hĺbka ), Aquahome 17-N 822 x 302 x 480 mm

Pre byt rodinný dom a väčšie domácnosti sú tieto modely v týchto rozmeroch : Aquahome 21-N 1086 x 438 x 524 mm, Aquahome 30-N 1086 x 438 x 524 mm

Používanie Aquahome a rozdiel v kvalite vody

Obsluha zmäkčovačov je jednoduchá. Prax sa dopĺňa automaticky a pri tom nie je potrebná obsluha, s výnimkou bežného typu tabletovej soli (obyčajne raz za niekoľko mesiacov). Rozdiel v kvalite vody po nasadení do prevádzky sa prejaví hneď. Pokožka, vlasy budú mäkšie a jemnejšie už po prvom umytí. Bielizeň bude po prvom praní jasnejšia a užšia.

Dôležité je spomenúť, že zmäkčená voda sa môže piť. Len osoby, ktoré majú slanú diétu, jedia bez soli by mali byť opatrné. Čo to znamená, pri zmäkčovaní 1 nemeckého stupňa tvrdosti vody pridávame na 1 liter vody asi 8,2mg sodíka. Osoby, ktoré majú diétu bez použitia soli, pri tejto skutočnosti mali len jednu pri výpočte dennej spotreby soli. Pri vypití 3 zmäkčenej vody vypijeme 344,4 mg sodíka, čo zodpovedá 0,87 g kuchynskej soli. Je to množstvo, ktoré obsahuje jeden krajec bieleho chleba. Tvrdosť vody vieme zmerať pomocou testeru – identifikačné papieriky. Krátkym ponorením zistíme aktuálnu hodnotu – farebnú celú, ktorú porovnávame s odporúčanými hodnotami.

Výhody zmäkčovača

  • domáce spotrebiče, ktoré sú v styku s vodou ako napríklad práčka, čajník, majú dlhšiu životnosť a náklady na používanie sú menšie
  • vaňa, sprchovací kút, sanitárne armatúry nie sú pokryté vodným kameňom
  • náklady na prácu, čistenie a umývanie prostriedkov zabezpečuje životné prostredie, používame ich menšie množstvo
  • účty na zníženie telesnej hmotnosti
  • vaša pokožka je zdravšia a hladšia. Osoby, ktoré trpia zápalmi na koži pociťujú výrazné zlepšenie pokožky pri používaní mäkkej vody
  • vlasy sú čistejšie, viac sa lesknú a pri dotyku sú hebké
  • látky sú trvácnejšie a výraz majú skôr farby
  • používaním zmäkčovača vody sa nám vracia prvotné náklady, zhodnocuje sa investícia a zároveň z nej máme citeľný osoh

Skoro na celom Slovensku sú problémy s tvrdou vodou. Moderné, plne automatizované stanice na úpravu vody Aquahome Vám pomôžete zabezpečiť s podporou usadeninami v celom dome.

Ak máte záujem o zmäkčovač vody od nemeckého výrobcu Viessmann nás jednoducho kontaktujte a Vám ho zabezpečíme.