Slnečná elektráreň u vás doma

Už ste sa zaoberali touto myšlienkou slnečná elektráreň u vás doma ? Nová doba, nové technológie, ochrana životného prostredia. Doteraz sa stavali, ale aj stavajú slnečné elektrárne na poliach. Áno, je to jediná možnosť, ako nájsť čo najväčšiu plochu pre ukladanie fotovoltických panelov. Kde sa dá inak vyrobiť také obrovské množstvo elektriny. Ale takéto elektrárne sú pre iné objekty a nie pre vás, ktorí by radi vyrábali elektrickú energiu doma a využívali ju pre vlastnú spotrebu.

Prichádza doba, kedy si uvedomujeme, že je rozumnejšie prenechať pôdu poľnohospodárom a slnečné elektrárne stavať priamo u odoberateľov, u vás doma. Každý má strechu, práve táto plocha je predurčená a ideálna pre montáž fotovoltických systémov. Ide o dizajnovo pekné telesá a hlavne slúžia. Slúžia vám. Myslíte si, že niekomu prekážajú na streche? Prečo ju nevyužiť vo svoj prospech.

Dať si ich, alebo nie

Pri prvej úvahe “dať si ich, alebo nie” sa pozriete pravdepodobne na strechu a skúmate, či sa na ňu panely zmestia prípadne, ako ich tam namontovať. Vôbec sa nemusíte zaoberať touto myšlienkou. Zavolajte si firmu, ktorá vám na obhliadke odborne posúdi vašu situáciu respektíve nájde optimálne riešenie. Optimálne riešenie zohľadňuje veľa faktorov o ktorých možno ani neviete. Naša firma disponuje materiálmi, ktorých zdrojom je naša dodávateľská nemecká firma Viessmann. Tieto materiály slúžia na optimálne nastavenie systému priamo na mieru s ohľadom na čo najväčšiu účinnosť systému. Tak, aby vaše fotovoltické panely vyrobili čo najviac elektrickej energie a vy ju čo najviac využili vo svoj prospech.

Každá strecha má svoje parametre. Vychádza sa z jej rozmerov a polohy voči svetovým stranám. Máme k dispozícii štatistické materiály, merania z minulosti. Práve tieto hodnoty slúžia na optimálne nastavenie. Na základe vášho denného režimu v dome, vieme posúdiť, ako ideálne panely položiť. Neplatí vždy, že najideálnejšie nasmerovanie panelov je na južnú stranu. Áno, vyrobíte vtedy najviac elektrickej energie, ale ste v tom čase dome? Používate v tomto čase domáce spotrebiče? Kedy ide najviac práčka či sušička? 

Položenie fotovoltických panelov

Správne položenie panelov má veľký význam vzhľadom na čo najefektívnejšie využitie slnečnej energie. Na rovnej streche ukladáme panely, ako vidieť na fotkách nižšie. Je to závislé od svetovej strany. Severná strana nie je vhodná na účinnosť slnečného svitu. 

                       

Čo využívame zo slnka

Na Zem dopadá slnečná energia pozostávajúca z tepelnej a slnečnej energie vo forme elektromagnetických vĺn. Slnečný svit je časť tej slnečnej energie, ktorú potrebujeme a ktorú fotovoltické články premieňajú na elektrickú energiu.

 

V prípade záujmu nás neváhajte osloviť, radi poradíme, radi prídeme na obhliadku priamo ku vám. Tešíme sa na prípadnú spoluprácu.

kontakt – Klimatizacia.info